O nas

Witam na stronie poświęconej moim leonbergerom. Z rasą tą obcuję od 2004 roku , kiedy to zamieszkał z nami mój pierwszy pies tej rasy NERON Cavis Leonis , w domu Dali. Na początku 2005 roku dołączyla do nas suczka importowana z Belgii -DJERBA du Plateau Bavarois „Gala” która sprawiła , że zakochałam się w tej rasie i miłość ta trwa do dziś . Pózniej w marcu 2005 dołączyła do naszego stada KAJA Ligocka Wataha „Kaja” a pod koniec 2005 roku dołączyła jeszcze jedna suczka ENIGMA du Plateau Bavarois „Enigma” i to jej linię ciągnę do dziś w swojej hodowli. Tak oto w krótkim czasie dorobiłam się dość sporego stadka molosów , co generalnie dziś każdemu bym odradziła . W międzyczasie kilka osób namówiło mnie na wystawy , ponieważ wszystkim 3 naszym suczkom szło na nich doskonale pomyślałam o powołaniu szczeniąt na świat (grudzień 2006 rok ) I tak powstała moja hodowla.

Moje psy mieszkają z nami w domu jako pełnoprawni członkowie rodziny. Dla nich w 2009 roku wyprowadziliśmy się na wieś w okolicy Grudziądza i obecnie ze względu na psy kupiliśmy nowy jeszcze większy dom z większą działką otoczony okolicami sprzyjającymi spacerom z naszym licznym stadkiem.

Moje suczki rodzą maksymalnie 3 mioty w życiu , dopuszczam do hodowli tylko zdrowe przebadane osobniki , nie tylko w kierunku HD, ED ale rowniez w kierunku chorób serca i oczu . Suczki nie nadające się do hodowli zostają również z nami.

Nie przepadam za wystawami, dlatego nie widać nas na ringach, szczenięta z mojej hodowli radzą sobie niezle za granicą na wystawach, jednakże preferuję domy „nakolankowe” w których pies bedzie kochany bez względu na jego osiągnięcia i ambicje właścicieli. Hodowla to moja pasja a moje psy to moja miłość , poświęcam im większość swojego czasu .

Hodowla jest zarejestrowana z Związku Kynologicznym w Polsce i FCI .